Çarşamba, Mayıs 6

Salatı Tefriciye

 

SALAT-I TEFRİCİYE

ARAPÇASI-OKUNUŞU-ANLAMI VE FAZİLETİ 

/images/resimler/tefriciye.gif 

OKUNUŞU

Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidina Muhammedinillezi tenhallü bihil ukad ve tenfericu bihil kürab ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihirrağâib ve husnul havâtimi ve yustesgal ğamâmu bi vechihil kerîm ve alâ âlihi ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.

                           

ANLAMI

“Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür… Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle ya Rab! Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca.”

FAZİLETİ

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah(c.c.), o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebep yaratır ve ona muradını verir.”

401 Okunma

Bir cevap yazın