22 Ocak 2018, Pazartesi

Topraktan Geldik Toprağa Döneceğiz

 

Çok değerli kardeşimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşını elim helikopter kazasında kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.Kaç gündür yüreklerimizde hançerler vardı. İyi bir haber duymak için haber bültenleri ve siteleri arasında mekik dokuduk. “Nasıl bir helikoptermiş ki düştü ama bulunamadı” diyorduk kendi kendimize. “Nasıl arıyorlar da neden bulamıyorlar” diye kahroluyorduk ama dualarla biraz teskin ediyorduk içimizi. Gitgide ümitlerimiz tükendi lakin yine de konduramıyorduk, maalesef kara haber geldi ve yüreğimiz kabardı, gözlerimiz doldu ama bizler mü’miniz Muhakkak ki biz Allah içiniz ve muhakkak O’na döneceğiz.” dedik ve Fatihalar okumaya başladık.

Muhsin Yazıcıoğlu iyi bir Müslüman, sağlam bir vatanseverdi.

Kişiliği, karakteri, siyaset üslubu ve ilkeli duruşuyla milletimizin yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biri oldu.

İnandığı değerler uğruna mücadele ederken ciddi badireler, sıkıntılar yaşadı. Buna rağmen ilkelerinden ve değerlerinden asla taviz vermedi.

Üzüntümüz büyük, acımız tazedir. Enkaza olay anından uzun zaman sonra ulaşılabilmesi üzüntümüzü daha da derinleştirmektedir.

Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimize ve aynı trajik kazada hayatını kaybeden 5 arkadaşımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve metanet diliyoruz.

Allah-u Teala hazretleri şehadetini kabul eylesin, taksiratını afv u mağfiret eylesin; yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil nasib eylesin.

Mekânları cennet olsun, Milletimizin başı sağ olsun.

www.ibretli.net - ibret veren site

TarihOkunma
Toplam1920
Pzt. 222
Pz. 212
Pzt. 151
Sal. 091