22 Haziran 2018, Cuma

Ece Vahapoğlu

  • PDF

 

Ece Vahapoğlu

Öz geçmişi : 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesini bitirdi. Ekonomi tahsiline Brüksel’deki Boston Üniversitesinde başladı. İspanya’da bir müddet kaldıktan sonra, İtalya’da; merkezi Amerika’da bulunan bir üniversitede eğitimine devam etti. Burayı birinci olarak tamamladı. Kendisi 25 yaşında beş ayrı yabancı dil bilmektedir. Zamanımızda girişimcilerin ve iktisatçıların birkaç lisan bilmelerinin gereğini de göstermiş oldu.

Kitapları : “Yabancı Dil Öğrenme Yolları, Bugün Zengin Ol, Zengin Olmanın Sırrı Çözüldü. “Yabancı Dil Öğrenme Yolları” adlı kitabını hazırlarken, Türkiye’de lisan bilen bir çok aydınla görüştü. Kolay yoldan lisan öğrenmenin metotlarına dair onlardan aldığı tavsiyeleri de kitabına ekledi.

Makaleleri : Motivasyon, Renklerin dili ve anlamları, Pembe zarflı mektuplarla başladı her şey, Streste kalınca beş saniye durun, derin nefes alın, Müzik aletinin sırrı, Örümcekten aldığım hayat dersi. Kitap ve Makaleleriyle ilgili seminerler de vermiştir.

Bu hanım, 25 yaşında 5 lisan öğrenebildiğine göre, evlerinde yalnızlıktan şikayet eden hanımlar Kuran dili olan Arapçayı ve bir Batı dilini rahatça öğrenebilirler. Prof. Dr. M. Maksutoğlu’nun ve Prof. Dr. Mehmet Zeki’nin arkadaşlarıyla hazırladıkları Arapça kitapları bu dili öğrenmeyi son derecede kolaylaştırmışlardır. İngilizceyi kolay yoldan öğreten pek çok kitap da yazılmıştır.

TarihOkunma
Toplam1591
Cu. 221
Prş. 211
Sal. 191
Pz. 172

 
Son Güncelleme: Perşembe, 03 Ocak 2013 01:31