Çarşamba, Mayıs 6

Haz Merkezli Hayat

 

 

 

Haz Merkezli Hayat

 

 

En güzel aşklar haz bitince biter. Yıllarca devam eden aşk, evlilikten sonra tekdüzeliğe indirgeniyor diye boşanmalarda tavan yaptık. Hayırdır neden bitti evliliğiniz diye sorarsanız alacağınız cevap genelde ortaktır. Elektrik alamıyorum artık.

Dikkat edin çocuklarımıza aldığımız oyuncaklar da bile bunu kolaylıkla görebiliriz. Sizin epey bir para ödeyip aldığınız oyuncağın bile çocuğunuz için ömrü üç gündür. Hazı bitince atar bir kenara veya kırar bir kenarını. Niye böyle yaptın diye sorduğunuzda artık sıkıldım bundan diye cevap verir.

Haz dolu akşam sofralarından tutunda, haz yüklü eğlence toplantılarına kadar sağımız solumuz haz doldu.  Her şeyden bir oyun ve eğlence çıkarmaya çalışan biz kullar dünyaya bir lunapark gibi bakmaya başladık. Artık bizim için her şey bir oyuncak. Oyuncakların sayısı çok, oynama süremiz az, birinden sıkıldık mı diğeri imdadımıza hemen yetişiyor.

Padişah sofrası gibi kurulmuş masalarda her nimetten fazlasıyla faydalanan hoca efendilerimizin tamda o sırada peygamber efendimiz ve arkadaşları günlerce aç kalır, karınlarına taş bağlarlardı demeleri kadar hazcı bir toplumuz artık.

Akşam evine dönen kişinin haftalık programında o gece kaç tane dizi izlemek vardır sayısını bilemez olduk. O kanaldan bu kanala gezerken, canım aynı saate de bu konur mu bak kaçırıyorum bu bölümü diye üzülmesini. Evin büyük evladının baba niye üzülüyorsun seyredersin internetten dediğinde sevinç pırıltılarının gözlerinde çaktığını tam da o cümle bittiğinde aldığı hazı tarif etmek mümkün müdür?

Son cümle haz mı, hayr mı? Siz karar verin ve seçimini yapın.

Serdar ÇİL

 

 

 

 

409 Okunma

Bir cevap yazın