Çarşamba, Mayıs 22

İbretli.Net Kurallar

İbretli.Net Kurallar

Kural 1 : Siyaset, din,dil, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konuları, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı, Mezheplere-tarikatlara, Cemaatlere ve Bunların Büyüklerinin kişiliklerine saldırı niteliğindeki konuları yazan üyeler, gereğinde uyarılır veya doğrudan üyelikleri kilitlenir ya da silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer..!

Kural 2 : Erotizm, küfür, hakaret içeren yazılar, resimler, şiirler, konu başlıkları, veya üye adları hemen kilitlenir ya da silinir..

Kural 3 : Yorumlarda kişisel problemler, tartışmalar, argo konuşmalar kesinlikle yapılamaz ! Yoruma yazılan mesajların herkes tarafından okunabileceği unutulmamalıdır ! Cevap yazdığınız kişi, bu tavrınızdan ve üslubunuzdan hoşlanmayabilir ! Cevap verdiğiniz kişinin bayan olma olasılığını da ayrıca düşünmelisiniz !

Kural 4 : Önemli olan yazınızın içeriğidir ! Yorum yazılarında dikkat çekmeye yönelik abartılı fontlar ya da yerli yersiz abartılı yüz ifadeleri kullanmak, Ayrıca başlıklarınızın ve yazılarınızın tamamını koyu veya büyük harflerle yazmak ve (( )) << >> ** gibi işaretleri abartılı bir şekilde kullanmak yasaktır!

Kural 5 : Yeni üye olduysanız hemen yazmaya başlamadan önce ilgilendiğiniz yazının, yorumunda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz.. Bunu sitede (arama) yaparak kontrol edebilirsiniz ! Tekrar konular açmamaya özen gösteriniz ! Benzer konuları tek başlık altında ekleyiniz ! Bu işlem hem yorumda gereksiz görüntü kirliğini ortadan kaldırır hem de yazdığınız mesajların daha çok kişi tarafından okunmasını sağlar.

Kural 6 : Başlıklar altına konunun akışını değiştirecek mesajlar yollamayınız!

Kural 7 : Kategoriler yada yazılar altına içeriğiyle uyuşmayan başlıklar açıp mesaj yollamayınız!

Kural 8 : Yorumlarda reklam niteliği taşıyan Link vermek yasaktır !

Kural 9 : Yorumda bazı konu başlıkları dışında ve doğum günü v.b özel günler olmadığı sürece kişiye özel başlık açılamaz ! Özel soru ve sorunlarınızı mail gibi kişiye özel yöntemlerle halletmelisiniz !

Kural 10 : Bir üye günde en fazla 3 yorum yapabilecektir.. Bunun sebebi önceki yazılan yorumlar okunmadan gözden kaybolup gitmesidir ve konuları takip de zorluk çekmektir..

Kural 11 : Yorum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve yoruma girişi yasaklanır! Ayrıca site misyonuna yakışmayan, belirli bir grup veya partiyi temsil eden, ayrımcılık yapan, anlamsız olan, ve yönetim tarafından uygun görülmeyen nickler (kullanıcı adları) uyarılarak silinecektir. Kullandığınız avatarlar (üye resimleriniz) içinde aynı durum söz konusudur.

Kural 12 : Tam olarak emin olmadığınız konularda kesin biliyorum diyerek yazılar yazarak diğer üyeleri lütfen yanlış yönlendirmeyiniz. Bunun vebali çok büyük olduğu için bundan şiddetle sakınınız.

Kural 13 : Özel mesajlarınız yönetimimiz tarafından okunmaktadır, gönderdiğiniz mesajlarda bayan arkadaşlarımızı rahatsız edenler no post cezası alacaktır gerek görülürse banlanacaktır…

Kural 14 . Sitede huzuru bozucu tartışmaya yol açıcı ve hakaret içeren yazılar uyarılmaksızın silinecektir…

Kural 15 . Lütfen kurallara riayet edelim bu kurallara uymayan tüm başlıklar ve mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

——————–
Kurallara uyduğunuz için teşekkürler,hayırlı paylaşımlar…

28 Okunma

Bir cevap yazın